Bremžu sistēma tiek izmantota, lai apturētu transportlīdzekli, palēninātu to vai noturētu uz vietas, novietojot stāvvietā. Tajā ietilpst izpildmehānisms un bremžu mehānisms. Tā jāuztur labā darba kārtībā, jo tās efektivitāte ir ārkārtīgi svarīga ceļu satiksmes drošībai.
Dažādu veidu bremžu sistēmu atšķirīgās iezīmes
Katrai automašīnai ir darba un stāvbremzes sistēmas. Pirmā ir pamata bremžu sistēma, un to izmanto jebkurā laikā, kad nepieciešams apstāties. Tai parasti ir hidrauliskais izpildmehānisms. Galvenās sistēmas sastāvdaļas ir: pedālis, ko izmanto sistēmas darbināšanai, galvenais bremžu cilindrs, kas autovadītāja piepūli pārvērš hidrauliskā spiedienā, caurules un šļūtenes, kas pārvadā saspiestu bremžu šķidrumu, un bremžu mehānismi, kas ir atbildīgi par katra atsevišķa riteņa apturēšanu. Pēdējie var būt disku vai trumuļu veida.
Stāvbremzi parasti izmanto, apstājoties slīpumā vai ilgstošai stāvēšanai, jo tā neļauj transportlīdzeklim pašam aizripot. To izmanto arī kā ārkārtas bremzēšanas sistēmu, ja galvenā ir bojāta. To darbina ar sviru, kas atrodas starp autovadītāja un priekšējā pasažiera sēdekļiem. Bremzēšanas spēku pārvada ar troses palīdzību. Kā stāvbremzes mehānismus transportlīdzekļos var izmantot darba bremžu sitēmas trumuļus vai bremžu suportus vai arī atsevišķus trumuļus.
Dažām automašīnām ir elektroniska stāvbremze. To aktivizē, nospiežot pogu, un bremžu klučus pārvieto nevis ar trosi, bet gan ar elektrodzinēju, kas bieži ir iebūvēts suportā.
Ekspluatācija un maiņa: kas Jums ir jāzin
- Regulāri izmēriet bremžu disku un kluču atlikušo biezumu: šīs komplektējošās daļas laika gaitā nodilst. Stipra nodiluma gadījumā bremzēšanas efektivitāte tiek būtiski samazināta. Tas palielina bremzēšanas ceļu. Kad bremžu diski un kluči nodilst, pedāļa brīvkustība palielinās. Dažreiz tas sāk vibrēt.
- Uzstādot jaunus bremžu klučus, ieteicams ir noņemt visu suportu. Tas palīdzēs notīrīt netīrumus un nodiluma atlikumus no suporta salāgotajām virsmām un novērst jaunu detaļu ieķīlēšanos. Bremžu kluči, kas regulāri ieķīlējas, pasliktina bremzēšanas efektivitāti.
- Laiku pa laikam eļļojiet bremžu suporta vadtapas. Pretējā gadījumā tās var ieķīlēties. Tas ir ārkārtīgi bīstami, jo bremžu mehānisms var nedarboties. Turklāt kluči un diski priekšlaicīgi nodilst. Pēdējie pārkaršanas dēļ var deformēties. Šādos gadījumos automašīnu sāk vilkt uz vienu pusi. Salonā var parādīties deguma smaka.
- Noteikti regulāri pārbaudiet, vai bremžu sistēmā nav noplūžu. Ja tās tiek konstatētas, transportlīdzekli ir aizliegts izmantot. Zems bremžu šķidruma līmenis rada samazinātu bremzēšanas efektivitāti un pat pilnīgas bremžu atteices risku. Iespējamo noplūžu pazīmes ir traipi zem galvenā bremžu cilindra vai riteņiem un iekrītošs vai mīksts pedāļa gājiens.
toprezervesdalas.lv: tikai augsti kvalitatīvas autodaļas
Mūsu interneta veikals piedāvā milzīgu augstas kvalitatātes komplektējošo daļu klāstu. Lielāko to daļu, tostarp bremžu sistēmas komplektējošās daļas, Jūs varat iegādāties par izdevīgu cenu. Abonējiet mūsu jaunumus, lai pirmais(-mā) uzzinātu par mūsu akcijām.