Mazda izcelsme
Kompānija, kas sākumā nodarbojās ar korķa apstrādi bija dibināta 1920. gadā Japānā ar citu nosaukumu. 1927. gadā tā sāka ražot pirmās mašīnas detaļas un 1930. gadā motociklus. Šjā laikā nosaukums tika pārmainīts uz Mazda, kas ir atvasināts no Āzijas dievības vārda. Turklāt, kompānija ražoja motorizētus trīsriteņus un nelielas kravas mašīnas. Pēc Otrā pasaules kara, kurā arī bija iesaistīta Mazda, lai ražotu bruņojumu, 1950. gadā tā atgriezās pie nelielo kravas mašīnu ražošanas.
Zīmola panākumi
1960. gada maijā bija prezentēta pirmā pasažieru automašīna Mazda R360 Coupé. Gadu vēlāk uzņēmums noslēdza vienošanos ar vācu NSU kompāniju, lai izmantotu Vankeļa dzinējus, kas arī bija iebūvēts pirmajā Mazda 110 S Cosmo automašīnā. 1972. gadā Vācijā tika dibināts meitas uzņēmus, un kopš 1973. gada automašīnas tiek ražotas šeit. Blakus 1990. gadā būvētajam pētniecības centram Oberusel (Hessen), Vācijā atrodas galvenā Mazda Eiropas mītne. Produktu klāsts svārstās no mazām vai vidēja izmēra automašīnām līdz luksusa sedaniem un sporta automašīnām. 1989. gadā Mazda kā vienīgais zīmols ar savu Roadster MX-5 bija spējīgi no jauna iedvesmot klientus iegādāties atvērtā tipa sporta automašīnas. Tā bija pirmā Japānas auto kompānija, kas 1991. gadā uzvarēja leģendārajās Lemānas 24 stundu sacensībās. Uzvara bija vēl jo lielāka, jo viņi to paveica ar Vankeļa rotora dzinēju. Tika pārdoti aptuveni 2 miljoni Mazdas dzinēja RX-7 modeļa eksemplāri pasaulē.
Auto ražotāja priekšrocības un trūkumi
Bez Mazda-6 luksusa klases sedana ražošanas tika piedāvāts arī SUV, kuru arī pārdod ASV. Zīmola salīdzinoši pozitīvā statistika kopš 2008. gada kļuva sliktāka, un tas par iemeslu bija sedanu, kā piemēram, Mazda-6 negaidītā akumulatora izlādēšanās.
Ir arī iespējams arī dīzeļdegvielas daļiņu nosprostojums vai arī degvielas sūkņa defekti. Neskatoties uz to, savās labās kvalitātes dēļ Mazda bija spējīga nosargāt savas pozīcijas Eiropā un pasaulē. Mūsu interneta veikalā jūs varat nopirkt visas rezerves un nodilušās detaļas mūsu interneta veikalā.