Gaisa kondicionētāji ir paredzēti gaisa atdzesēšanai transportlīdzekļa salonā. Karstā laikā tie rada komfortablu mikroklimatu un palīdz samazināt pārmērīgu mitrumu. Tie sastāv no kompresora, kondensatora, iztvaicētāja, ventilatora, resīvera- žāvētāja, slēgta cauruļvada, kurā cirkulē aukstumaģents, un dažādiem devējiem.
Dažādu veidu gaisa kondicionētāju atšķirīgās iezīmes
Automašīnu gaisa kondicionētāji atšķiras pēc veiktspējas un dažu to komplektējošo daļu konstrukcijas. Pēc vadības veida tos var iedalīt manuālajos un automātiskajos. Pirmajā gadījumā autovadītājs ar regulatoru palīdzību regulē temperatūru pasažieru nodalījumā. Otrajā gadījumā pietiek vien ar nepieciešamās temperatūras iestatīšanu, un sistēma to uztur automātiski.
Manuālajiem gaisa kondicionētājiem ir raksturīga uzbūves vienkāršība un zema cena. Automātiskās sistēmas, kas pazīstamas arī kā klimata kontrole, ir dārgākas, taču ērtākas lietošanā un piedāvā virkni papildus iespēju. Piemēram, dārgos transportlīdzekļos, kas aprīkoti ar četru zonu klimata kontroli, temperatūru ir iespējams individuāli iestatīt autovadītājam un katram pasažierim.
Ekspluatācija un maiņa: kas Jums ir jāzina
- Reizi gadā, vēlams pirms siltās sezonas iestāšanās, pārbaudīt aukstumaģenta līmeni gaisa kondicionēšanas sistēmā un, ja nepieciešams, pieliet to klāt. Šļūteņu porainās struktūras dēļ aukstumaģenta daudzums nepārtraukti samazinās. Tā nepietiekamības gadījumā sistēmas veiktspēja ievērojami samazinās, un tā ātrāk nolietojas. Ņemiet vērā, ka aukstumaģents jāpapildina tikai specializētos servisa centros, izmantojot profesionālu aprīkojumu.
- Ziemas laikā laiku pa laikam ieslēdziet sistēmu un ļaujiet tai padarboties apmēram 15 minūtes. Tādā veidā sistēma tiek ieeļļota, kompresors tiek aizsargāts pret koroziju, savukārt šļūtenes - no izžūšanas un plaisāšanas. Kompresora darbības traucējumus parasti ir grūti pamanīt. Sākumā tie izpaužas kā samazināta gaisa kondicionētāja veiktspēja: gaiss nav pietiekoši vēss. Vēlāk kompresors vispār pārstāj darboties.
- Uzturiet dzinēja nodalījumu tīru. Netīrumi, kas uzkrājas uz kondensatora virsmām, neļauj tam pienācīgi darboties. Kompresors tiek pakļauts lielākām slodzēm. Dzesēšanas efektivitāte samazinās.
- Regulāri pārbaudiet dzensiksnu un skriemeļus. Ja nepieciešams, noregulējiet siksnas spriegojumu. Pretējā gadījumā kompresora gultnis var priekšlaicīgi salūzt. Par tā bojājumu bieži liecina neparastas skaņas, kas pavada dzinēja iedarbināšanu.
- Neaizmirstiet iztīrīt iztvaicētāju un gaisa vadus. Tas palīdzēs Jums novērst kaitīgos mikroorganismus, kas uzkrājas uz to virsmām. Šim nolūkam tiek izmantoti speciāli putu tīrīšanas līdzekļi, tvaika dezodorēšanas līdzekļi un tvaika ģeneratori. Par šāda procedūras nepieciešamību parasti liecina slikta smaka salonā.
toprezervesdalas.lv: tikai augsti kvalitatīvas autodaļas
Mūsu interneta veikalā Jūs varat iegādāties gaisa kondicionētāja komplektējošās daļas savam transportlīdzeklim. Mēs sniedzam garantiju visām komplektējošām daļām, regulāri rīkojam akcijas un paplašinām mūsu preču klāstu. Šeit ir vienmēr pieejams Jūsu izvēlei liels preču klāsts.